Obisk otrok Podmornice Žalec v Občinski knjižnici Žalec
Med jesenskimi počitnicami je bilo v Občinski knjižnici Žalec živahno, saj nas je v ponedeljek, 27. oktobra 2025, obiskala skupina otrok iz dnevnega centra za otroke in mladostnike Podmornica iz Žalca. Zanje smo pripravili poseben program.
Razkazali smo jim knjižnico, povedali, kaj vse jim knjižnica ponuja, kako lahko v njej preživljajo prosti čas, kaj vse za naše mlajše uporabnike organiziramo. Ogledali smo si oddelek za odrasle in čitalnico, malo dlje pa smo se zadržali v prostoru za naše druženje. Tam vsak zadnji torek v mesecu izvajamo pravljično urico z ustvarjalnico in tudi otrokom iz Podmornice smo pripravili pravljično dogodivščino. Pogovarjali smo se praznikih, ki jih praznujemo med jesenskimi počitnicami, o Primožu Trubarju, prižiganju svečk na pokopališčih in nazadnje tudi o ameriškem prazniku čarovnic.
Eno čarovnico smo spoznali tudi v zgodbi. Pa k sreči ni bila strašljiva ali grda, pač pa zelo prijazna in vesela, saj je praznovala svoj rojstni dan. Napisala je vabila, pripravila prostor, se uredila in dočakala svoje povabljence, ki so jo zasuli z darili, ona pa jim je njihovo prijaznost povrnila s torto.
Kot to počnemo na naših pravljicah, smo tudi ponedeljkovo dopoldne ustvarjali. Pobarvali smo pisane mreže, s katerih smo spustili pajkce. Za konec našega druženja pa smo s tehniko origami zložili še barvna knjižna kazala, ki jih bomo lahko uporabljali pri branju knjig doma.
Bilo je lepo, poučno in živahno in naše druženje vsekakor še ponovimo.
Besedilo: Tina Štrajher
Fotografije: Anja Štorek



























|